flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація для ЗМІ

 

Порядок акредитації ЗМІ  

Наказом Вінницького окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2012 року № 093 затверджено Положення про порядок акредитації журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Вінницькому окружному адміністративному суді.

У зв’язку з цим пропонуємо представникам ЗМІ, які бажають бути акредитованими при Вінницькому  окружному  адміністративному суді,  у найкоротші терміни надати відповідні документи, визначені у Положенні  про порядок акредитації журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Вінницькому окружному адміністративному суді.


Контактна особа - головний спеціаліст – прес-секретар Любов Щербатюк
тел. (0432)-55-15-32
електронна адреса: press-sl@adm.vn.court.gov.ua
 

Положення про порядок акредитації журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Вінницькому окружному адміністративному суді.  
 

 

ДО УВАГИ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗМІ!
 

Статтею 129 (частиною 7) Конституції України, стаття 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та статтями 7 і 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судовий розгляд та вирішення справ мають здійснюватись гласно й відкрито, крім випадків, установлених процесуальним законом.

При цьому Кодекс адміністративного судочинства України (частина восьма статті 12) визначає, що проведення в залі судового засідання фото- або кінозйомки, відео-, або/і звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб’єктами владних повноважень.

Для здійснення фото- або кінозйомки, відео-, або/і звукозапису судового засідання представникам ЗМІ потрібно звернутися із клопотанням до судді ВОАС.

Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідні клопотання необхідно подавати заздалегідь. Це дозволить ретельніше організовувати проведення такого судового засідання на належному рівні.

Зокрема, ми зможемо вирішити питання з призначенням справи у більшому приміщенні, облаштувати максимально зручні місця для журналістів, операторів та фотографів, подбати про технічну допомогу представникам ЗМІ тощо.

У разі, якщо журналіст висвітлюватиме судовий розгляд справи у Вінницькому окружному адміністративному суді без використання фотозйомки, відео- або/і аудіозапису, відповідне клопотання не потрібне. У такому випадку журналіст має право бути присутнім у судовому засіданні  на загальних підставах.
 

Зразок клопотання на дозвіл фотозйомки, відео-та аудіозапису у відкритому судовому засіданні
 

Шановні журналісти!

Це лише зразок клопотання.
Форма клопотання може бути довільною.


Головне – зазначити номер справи, дату та час розгляду, назву ЗМІ та прізвища журналіста, оператора чи фотографа, які будуть присутні на судовому засіданні.

Нагадуємо, що з переліком справ, призначених до розгляду Вінницьким окружним адміністративним судом, можна ознайомитися на офіційному веб-сайті суду www.voas.gov.ua. На головній сторінці у рубриці «Графік розгляду справ».

Якщо у Вас виникли труднощі при роботі зі списками або Ви не можете знайти справу, на якій хотіли б бути присутніми, звертайтесь до посадової особи суду, відповідальної за зв’язки із засобами масової інформації – Любов Щербатюк.


КОНТАКТИ  ПОСАДОВОЇ  ОСОБИ СУДУ

роб.тел.: (0432) 55-15-32;
ел.адреса: press-sl@adm.vn.court.gov.ua.

Посадова особа суду, відповідальна за зв’язки із засобами масової інформації, може надавати консультації виключно представникам ЗМІ з приводу їх професійної діяльності.

Посадова особа суду, відповідальна за зв’язки із засобами масової інформації, не уповноважена надавати жодної інформації про хід розгляду справи у Вінницькому окружному адміністративному суді сторонам у справі або іншим зацікавленим особам.