Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Впровадження інституту приватних виконавців пропонують відтермінувати на п'ять років - до 2021 року. Таку ініціативу запропоновано проектом Закону № 5056 "Про внесення змін до розділу IV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" (щодо уточнення дати набрання чинності)", зареєстрованим у Верховній Раді України 2 вересня.
Як зазначається у пояснювальній записці, делегування функцій держави щодо примусового виконання рішень приватним особам є необґрунтованим. Введення інституту приватних виконавців на фоні соціально-економічної кризи може призвести до соціального вибуху та створення додаткових чинників до дестабілізації ситуації в Україні.
Крім того, Законом України «Про виконавче провадження» в новій редакції встановлено фінансові обмеження щодо доступу до процедури примусового виконання рішень – закріплено необхідність сплати авансового внеску у розмірі 2 відсотків від суми стягнення, але не більше десяти мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру – у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника-фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника-юридичної особи (для порівняння: розмір судового збору за подачу громадянином позову до суду становить 1 відсоток).
З аналізу вказаного Закону вбачається, що більша частина осіб, які звільняються від сплати судового збору відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», зобов’язані сплатити авансовий внесок.