flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Реалізація сценарію підготовки помічників суддів дозволить у значно коротші строки поповнити суддівський корпус», - В.Мазурок

07 вересня 2016, 12:44

Одним з очікуваних наслідків судової реформи стане, зокрема, дефіцит висококваліфікованих кадрів, здатних розглядати справи в місцевих судах. Адже, за даними Вищої кваліфікаційної комісії суддів, уже сьогодні в однієї тисячі суддів закінчився 5-річний термін повноважень. Після 30 вересня, коли набере чинності нова редакція закону «Про судоустрій і статус суддів», проблема може загостритися. «Як не допустити кадрового колапсу та швидко підготувати нових володарів мантій?» — з такими питаннями «ЗіБ» звернувся до проректора по забезпеченню організаційної діяльності Національної школи суддів Володимира МАЗУРКА.


«Спецпідготовка буде організована за єдиною уніфікованою програмою, а її проведення планується одночасно в чотирьох локаціях»


— Володимире Антоновичу, як і наскільки швидко НШС готова буде відповісти на такий реформений виклик — нестачу суддівських кадрів?

— Дійсно, за різними підрахунками, внаслідок судової реформи може залишитися менш як 5 тис. діючих суддів, тобто близько половини штатної чисельності. Проблему дефіциту кадрів у апеляційній та касаційній інстанціях планується розв’язувати, зокрема, за рахунок залучення до відправлення правосуддя адвокатів і науковців.


Що ж стосується кадрового забезпечення судів першої інстанції, то тут судова система і НШС мають ширший інструментарій. По-перше, це спеціальна підготовка кандидатів на посади суддів, форма організації, програма й методологія якої були модернізовані. Сьогодні школа перебуває в стані інструментальної готовності організувати та здійснити таку підготовку. Щоправда, очевидно, за час цього тривалого процесу — від відбіркового кваліфікаційного іспиту до моменту призначення на посаду майбутніх суддів — судова система може опинитися на межі колапсу.


З метою розв’язання цієї проблеми, а також задля того, щоб відкрити шлях до посади судді тим, хто має досвід і розуміння роботи в суді, законодавець передбачив можливість добору кандидатів, які мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше 3 роки. Нині НШС активно працює над тим, щоб відповідна норма закону могла бути реалізована.— Які саме кроки потрібно буде зробити для поповнення суддівського корпусу за рахунок згаданих помічників володарів мантій?


Детальніше :