flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Інтелектуальні» загадки

10 жовтня 2016, 12:47

Яке законодавство має регулювати діяльність Вищого суду з питань інтелектуальної власності та які вимоги слід висувати до претендентів на посади в ньому? Над цими та рядом інших питань, очевидно, ще доведеться працювати законодавцю, а наразі експерти пропонують різні варіанти відповідей.

Регулятивна діяльність

Питанням розгляду справ щодо інтелектуальної власності та створення нового вищого суду, який на них спеціалізуватиметься, було присвячено одну із секцій V судового форуму.

Як відзначила представниця Господарського суду м.Києва Оксана Марченко, рішення про створення нової установи стало несподіваним. Вона розповіла, що лише рік тому Асоціація правників України проводила круглий стіл стосовно можливості функціонування патентного суду. Тоді експерти дійшли висновку, що його поява неможлива.

За словами О.Марченко, новий вищий суд може забезпечити дотримання єдності практики, скоротити строк розгляду справ і вдосконалити узагальнення практики. Разом з тим сьогодні ще важко сказати, яким чином буде організована робота установи. А саме від цього багато в чому залежатиме і якість роботи.

Зокрема, все ще не відомо, які саме справи вирішуватиме новий суд. Зокрема, чи належатимуть до його компетенції спори за участю фізичних осіб. Адже частина експертів схильна вважати, що цю категорію справ могли б розглядати місцеві загальні суди.

Водночас, на думку О.Марченко, установа мала б опікуватися всіма «інтелектуальними» справами. Можливо, саме такої думки додержувався й законодавець, адже врешті-решт назвав суд «з розгляду інтелектуальних спорів», а не «патентним», як пропонувалося спочатку. Таким чином, уже в назві є натяк на ширші повноваження.

 

Детальніше...