flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Михайло Жернаков взяв участь у конференції «Юридична освіта в Україні: зміст і методика викладання юридичних дисциплін»

20 листопада 2013, 14:02

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Михайло Жернаков взяв участь у конференції «Юридична освіта в Україні: зміст і методика викладання юридичних дисциплін», яка відбулася 14 – 16 листопада 2013 року у м. Києві.


 Даний захід організовано Українською Правничою Фундацією спільно з Міністерством освіти і науки України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Підтримка удосконалення юридичної освіти та розвитку освіти з прав людини в Україні».

 


Під час конференції учасники обговорили підходи до вдосконалення змісту та методики викладання юридичних дисциплін, основні виклики й методи оцінювання якості юридичної освіти, а також схвалили відповідні рекомендації.

Крім того, за результатами конференції, зокрема, були прийняті й рекомендації щодо викладання предмету «Адміністративна юстиція» серед низки предметів, обов’язкових для опанування студентами освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», так само як і погоджена рекомендована програма цього курсу.

 


З-поміж іншого в рекомендаціях конференції містяться такі позиції щодо викладання курсу «Адміністративна юстиція»:

1.    Вивчення дисципліни «Адміністративна юстиція» повинно відбуватися після успішного освоєння курсів «Адміністративне право», «Судоустрій» і «Цивільний процес». Незважаючи на те, що адміністративне судочинство є повноцінною галуззю процесуального права, методологічно краще його вивчати на основі знань про побудову судової системи, а також про цивільне судочинство.

2.    Метою курсу «Адміністративна юстиція» є оволодіння студентом правозахисним інструментарієм адміністративної юстиції, розуміння призначення і витоків цього механізму, його місця у системі захисту прав людини.

3.    Опанувавши навчальну дисципліну «Адміністративна юстиція», студент повинен:
-    розуміти завдання і принципи, на яких заснована адміністративна юстиція;
-    уміти ідентифікувати місце української моделі адміністративної юстиції на тлі основних світових моделей;
-    розуміти передумови запровадження адміністративного судочинства і створення адміністративних судів в Україні;
-    уміти правильно визначати справи адміністративної юрисдикції і відмежовувати їх від інших категорій справ, встановлювати підсудність справи адміністративним судам;
-    уміти застосовувати принципи і норми адміністративного судочинства;
-    володіти навичками звернення до адміністративного суду та участі у розгляді справи;
-    розуміти принципи адміністративної процедури як критерії судової оцінки діяльності публічної адміністрації, а також вміти аргументовано застосовувати ці критерії;
-    розуміти критерії якісного судового рішення та володіти навичками аналізу судових рішень в адміністративних справах;
-    знати, як забезпечити виконання судового рішення в адміністративній справі;
-    розуміти роль альтернативних способів вирішення адміністративних спорів та вміти обирати належний спосіб, мати навички застосування різних альтернативних способів вирішення адміністративних спорів.


 

Повідомляє прес-служба ВОАС