Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
1.Загальні положення
2.Реєстрація вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху
2.1 Вхідна кореспонденція, в тому числі процесуальні документи, приймається і опрацьовується працівниками Вінницького окружного адміністративного суду , яким надано доступ до автоматизованої системи відповідно до їх функціональних обов’язків, і реєструється в автоматизованій системі в день її надходження. У разі неможливості з об’єктивних причин здійснити реєстрацію вхідної кореспонденції в день її надходження, така кореспонденція реєструється в автоматизованій системі в термін, визначений у розпорядженні керівника апарату Вінницького окружного адміністративного суду із зазначенням причин встановлення такого терміну.
2.2. Приймання позовних заяв нарочно в суді здійснюється не пізніше 30 хвилин до закінчення робочого часу.
2.3. Реєстрація судових справ, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні, здійснюється у неробочі дні відповідно до пункту 2.1. цих Засад.
2.4. Усі заяви та матеріали, визначені у розділі 6 цих Засад, що надійшли до Вінницького окружного адміністративного суду в період відпустки або тимчасової непрацездатності судді, передаються головуючому судді негайно після його виходу на роботу.
3.2. Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи у Вінницькому окружному адміністративному суді здійснюється автоматизованою системою шляхом:
- автоматизованого розподілу судових справ після реєстрації відповідної судової справи, на розгляд якої процесуальним законом встановленні скорочені строки (подання податкових органів, справи, пов’язаної із виборчим процесом, справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, тощо);
- пакетного автоматизованого розподілу судових справ після реєстрації останньої справи в день реєстрації ;
- розподілу судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді після реєстрації відповідної судової справи;
- визначення складу суду з метою заміни судді (судді) після реєстрації останньої справи в день реєстрації ;
- повторного автоматизованого розподілу судових справ.
3.3. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:
- за два місяці до закінчення повноважень судді;
- за чотирнадцять календарних днів, до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів ( за наявності наказу голови суду);
- за один робочий день до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше п’яти календарних днів (за наявності наказу голови суду);
- за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить від п’яти до тринадцяти календарних днів (за наявності наказу голови суду);
- у період відпустки судді;
- за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження становить більше п’яти календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні (за наявності наказу голови суду);
- під час тимчасової непрацездатності судді;
- у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);
- у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя - з моменту прийняття рішення про призначення;
- в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.
4.1. Коефіцієнт складності категорій судових справ у Вінницькому окружному адміністративному суді не встановлюється.
4.2. Коефіцієнт форми участі судді в розгляді судової справи:
- суддя/головуючий - 1;
- учасник колегії - 0,5.
5.1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями у Вінницькому окружному адміністративному суді , здійснюється між усіма суддями.
5.2. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу між суддями, які мають на момент автоматизованого розподілу судових справ повноваження для здійснення процесуальних дій.
5.3. Якщо судова справа підлягає розгляду (перегляду) колегією суддів, при автоматизованому розподілі судових справ автоматизованою системою у Вінницькому окружному адміністративному суду визначається головуючий суддя із числа всіх суддів .
Після визначення головуючого судді автоматизованою системою визначається склад колегії суддів із числа всіх суддів Вінницького окружного адміністративного суду.
6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються заяви (клопотання), пов’язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 374, 376-379, 382, 383 КАС України; заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи; судові справи (заяви, клопотання), що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, роз’яснення рішення, виправлення описок та помилок, повернення судового збору, заяви про забезпечення позову, доказів, скасування заходів забезпечення позову, позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмету спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, зустрічні позови.
Позовна заява, якій передувала заява про забезпечення позову (доказів), подана протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову (доказів) судом першої або апеляційної інстанції, передається раніше визначеному у судовій справі, при розподілі заяви про забезпечення позову (доказів), головуючому судді.
Позовна заява, якій передувала заява про забезпечення позову (доказів), у разі її надходження того ж дня або відсутності судового рішення, постановленого судом за заявою про забезпечення позову(доказів), передається раніше визначеному у судовій справі судді, при розподілі заяви про забезпечення позову (доказів), головуючому судді.
Позовна заява, якій передувала заява про забезпечення позову (доказів), подана після постановлення ухвали про відмову у забезпеченні позову (доказів) судом першої або апеляційної інстанції, підлягає автоматизованому розподілу судових справ у день її реєстрації, порядок якого визначено розділом 3 цих Засад.
7.1. Для підготовки розпорядження про призначення повторного автоматизованого розподілу адміністративної справи, заміни головуючого судді або члена колегії суддів з розгляду справи у випадках, передбачених цими Засадами або Положенням, суддя (головуючий суддя), а у випадку його відсутності – помічник судді, відповідальна особа за ведення табеля обліку робочого часу повідомляє керівника апарату Вінницького окружного адміністративного суду про відповідні обставини шляхом подання службової записки.
8.1. Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, відповідно до цих Засад фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення. Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.
8.2. Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення обставин,які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи.
8.3. У разі настання обставин, зазначених у підпункті 8.1. цих Засад, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання,тощо ) здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення обставин,які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи.
9.1. Зміни до цих Засад вносяться рішенням зборів суддів Вінницького окружного адміністративного суду.
9.2. Засади набирають чинності 01 квітня 2025 року .
9.3. З 01 квітня 2025 року визнати такими, що втратили чинність Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Вінницькому окружному адміністративному суді затверджені рішенням Зборів суддів Вінницького окружного адміністративного суду від 30 березня 2022 року №13 з подальшими змінами і доповненнями.